Filtr do wody
Ecosoft automatyczny filtr wody z dyskiem sedymentacyjnym AR 1″
- EAN: 4820056809305
- SKU: KSECS-F-TXHES3
Filtr do wody
Ecosoft automatyczny filtr wody z dyskiem sedymentacyjnym AR 1″
- EAN: 4820056809305
- SKU: KSECS-F-TXHES3
Wysyłka do 24h
Zastosowanie filtra osadowego
Filtr przeznaczony jest do pracy w instalacjach wodnych domów jednorodzinnych, mieszkań oraz obiektów użyteczności publicznej.
Skutecznie chroni zarówno samą instalację, jak i urządzenia końcowe przed zanieczyszczeniami mechanicznymi.
- ochrona pralek i zmywarek
- zabezpieczenie instalacji grzewczych
- ochrona kotłów i urządzeń technicznych
Źródło wody:
- woda z sieci wodociągowej
- woda ze studni, także o podwyższonej zawartości żelaza
Filtr wody Ecosoft z dyskiem filtrującym i automatycznym płukaniem
Filtr wody Ecosoft z dyskiem filtrującym i automatycznym płukaniem to zaawansowany filtr mechaniczny przeznaczony do uzdatniania wody w instalacjach domowych oraz użytkowych. Jego zadaniem jest skuteczne usuwanie zanieczyszczeń stałych, takich jak piasek, rdza, osady i inne drobne cząstki, które mogą pogarszać jakość wody oraz negatywnie wpływać na działanie urządzeń podłączonych do instalacji.
Dzięki w pełni automatycznemu systemowi płukania filtr pracuje stabilnie i bezawaryjnie przez długi czas. Wkład nie ulega zapychaniu, a przepływ wody pozostaje na stałym poziomie, co przekłada się na wygodę użytkowania i niskie koszty eksploatacji.
Filtr sprawdzi się zarówno przy wodzie z sieci wodociągowej, jak i wodzie ze studni, również w miejscach o podwyższonej mętności oraz zwiększonej zawartości żelaza.
Obrotowy moduł połączeniowy 360°
Zastosowany elastyczny moduł połączeniowy 360° kompatybilny z gwintem 1″ G i adapterem ¾″, który umożliwia szybki i wygodny montaż filtra w niemal każdym układzie instalacji wodnej. Obrotowe przyłącze pozwala dopasować urządzenie do istniejących rur bez konieczności stosowania dodatkowych adapterów czy ingerowania w instalację. Takie rozwiązanie znacząco skraca czas montażu i ułatwia instalację nawet w ograniczonej przestrzeni.
Jak działa ten filtr?
Filtr wykorzystuje system dysków polimerowych o dokładności filtracji 40 µm.
Podczas przepływu wody cząstki zanieczyszczeń są zatrzymywane na powierzchni dysków, a oczyszczona woda trafia dalej do instalacji.
W momencie nagromadzenia osadów uruchamia się automatyczny proces płukania wstecznego, który odwraca kierunek przepływu i skutecznie usuwa zgromadzone zanieczyszczenia.
Dzięki temu wkład zachowuje wysoką skuteczność przez długi czas, a instalacja pracuje stabilnie. Proces filtracji:
- filtracja cząstek do 40 µm (piasek, osady, rdza)
- automatyczne płukanie wsteczne wkładu
- inteligentne sterowanie według harmonogramu lub spadku ciśnienia
Serwis i konserwacja
Dzięki automatycznemu czyszczeniu filtr wymaga jedynie okresowej kontroli eksploatacyjnej. Regularne sprawdzanie kluczowych elementów pozwala zachować jego niezawodną pracę przez długi czas.
- kontrola i czyszczenie manometru
- sprawdzanie poprawności działania mechanizmu płukania
- kontrola połączeń i uszczelek pod kątem ewentualnych wycieków
Tryby automatycznego płukania
- płukanie harmonogramowe - według ustawionego dnia i godziny
- płukanie ciśnieniowe - uruchamiane przy wzroście spadku ciśnienia
Parametry techniczne
| Marka | Ecosoft |
|---|---|
| Kolor | szary |
| Mocowanie | gwintowane |
| O-ring | NBR 70 |
| Maksymalne ciśnienie robocze | 10 bar |
| Temperatura pracy | 5°C-40°C (41°F-104°F) |
| Wkład | dyskowy wkład polimerowy |
| Typ wkładu | zmywalny |
| Konserwacja | automatyczne płukanie |
| Gwinty IN/OUT | 1″ G z adapterem ¾″ |
| Dokładność filtracji | 40 µm |
| Wydajność przepływu | 4 000 l/h |
| Zasilanie | z sieci elektrycznej lub baterii 3 × AAA |
| Przeznaczenie filtra | do domu i biura, dla gastronomii |
Opinie i recenzje
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie
Dodaj opinię o produkcie
Ecosoft automatyczny filtr wody z dyskiem sedymentacyjnym AR 1″